1. prednáška: Ako žiť bez odpadu?

Ísť zelenou cestou nestačí iba lajkovaním, zdielaním obrázkov, či názorov ostatných na facebooku, alebo instagrame. Takisto nestačí sedieť doma a sťažovať sa na rôzne vedenia, politikov, či na našich spoluobčanov. Je potrebné sa spojiť, stretávať sa osobne, diskutovať, vzdelávať sa a informovať sa o najaktuálnejších témach.

Naša planéta nám nestíha. Každý rok spotrebujeme viac z jej prírodných zdrojov, ako si dokáže obnoviť. O udržateľnom živote sa dnes už hovorí čoraz častejšie. Ak sa človek rozhodne žiť udržateľne, musí si ukrojiť časť svojho pohodlia. Nie každý je na to pripravený, alebo dostatočne informovaný. Na tejto prednáške sme hovorili o tom, ako by sme sa mohli priblížiť k nulovému odpadu.

ZERO WASTE životný štýl, alebo smer, ktorým by sme sa mali riadiť v našom každodennom živote je riešením, ako žiť v súlade s prírodou a nevytvárať zbytočný odpad. Vymeniť plasty za nové alternatívy je dnes už našou povinnosťou. Situácia je alarmujúca a my sme jednoznačne za to, aby sme sa pridali k hľadaniu nových riešení. Krok za krokom... Preto sme zorganizovali na domácej pôde v Pohraniciach našu 1. prednášku.

Na prednáške sa zúčastnili 2 zaujímaví prednášatelia:

- Petra Slezáková, blogerka Zero Waste Slovakia 

Martin Hojsík, Europoslanec s hlavným zameraním na životné prostredie


Hosťami boli aj:

- primátor Nitry, Marek Hattas

- viceprimátor Nitry, Miloslav Špoták 

- starostka obce Pohranice, Laura Prešinská

- starosta obce D. Obdokovce,  Marián Paulisz

- starosta obce Klasov, Ján Balázs

 

Na 1. prednáške bolo cca. 50 ľudí z rôznych miest a obcí nielen z okolia. Ďakujeme za účasť! 

fotky tu: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=office.ecoday&set=a.358958238132204


Pre viac informácií ohľadom spolupráce s nami nás neváhajte kontaktovať