5 základných krokov, alebo ako minimalizovať odpad?

ZERO WASTE životný štýl, čiže život s “nulovým odpadom” je niečo nepredstaviteľné... momentálne... pre Teba. Ten, kto s tým už začal, vie o čom píšeme. Nie je to ťažká káva, ale garantujeme, že je to zmena. Zmena života, životného štýlu. Taká zmena, ktorá Ťa určite nakopne. Uľahčí Ti život a usmerní Ťa. Budeš žiť síce skromnejšie, ale zdravšie, ohľaduplnejšie a ešte si aj ušetríš. Tak prečo to neskúsiť? ;) Predstavujeme Ti 5 základných krokov, ktoré Ti pomôžu dostať sa bližšie k životu s „nulovým odpadom“. Tieto kroky si zapamätáš veľmi rýchlo a jednoducho, ako sa tomu hovorí, „ľavou zadnou“! :)

Daj si záležať a maj na pamäti, že to, čo dnes nakúpiš, bude zajtra tvojím odpadom. (Alebo možno ani nie...)

AKO NA TO?

1. Odmietni, čo nepotrebuješ (REFUSE)

Nauč sa povedať NIE v potravinách, alebo na tržnici napr. na igelitové sáčky. Namiesto nich si vyber radšej balvnené vrecká. 

2. Zredukuj, čo skutočne potrebuješ (REDUCE)

Plytvanie tovarmi je zrkadlom našej spoločnosti. Zvykli sme si na to, aby sme čoraz častejšie a v čo najväčších množstvách nakupovali. Preto je pri každom nakupovaní či už potravín, drogérie, alebo napr. aj šiat dôležité, aby sme sa pozastavili a porozmýšľali nad sebou. Je ozaj nutné, aby sme si napr. na každú príležitosť/podujatie kupovali nové šaty? Alebo použili zakaždým nový plastový pohár pri kávových automatoch? Ak môžeš, použi radšej svoj vlastný pohár na kávu namiesto toho, aby si si kúpil ďalší plastový, ktorý nakoniec skončí v odpadkovom koši... Tak môžeš začať zmenu životného štýlu už aj v kancelárii. V ponuke máme veľmi praktický a štýlový eco pohár

3. Znovu použi a oprav (REUSE)

Nie všetko, čo sa (navonok) pokazí, je pokazené... ak je to možné, oprav to. Napr. laptop, alebo tablet. Už čoskoro v ponuke... ;).

4. Zrecykluj, čo nemôžeš odmietnuť (RECYCLE)

Naučme sa spoločne, ako správne recyklovať odpady. Ani taký recyklačný proces nie je najlacnejšia záležitosť a má veľký dopad na životné prostredie. Pred tým si ale radšej rozmysli, či sa k recyklácii dostaneš, lebo stále je jednoduchšie sa tomu vyhnúť a odpad vôbec neprodukovať ;).

5. Skompostuj zvyšok (ROT)

Ešte z čias našich starých mám je Ti určite známe kompostovanie. Až 35% domáceho odpadu tvorí biologicky rozložiteľný odpad. Ten môžeš doma skompostovať a počas kompostovania ti vznikne hnojivo, ktoré môžeš ďalej použiť v záhradke. Veď aj naše staré mamy vedeli, ako sa to robí. Čo tak skompostovať po festivale napr. aj takýto tanier ? Kompostovalo sa v našich záhradách, pri hajlochoch a dnes sa kompostuje už aj v panelákoch. :) Neveríš? Veď uveríš! ;)

Sleduj nás aj naďalej, lebo Ti ponúkneme ďalšie riešenia a novodobé alternatívy. 

Ak máte záujem stať sa naším obchodným partnerom a ďalej predávať naše produkty, kontaktujte nás