Ako zmenil COVID-19 našu kancelársku rutinu?

Covid-19 ovplyvnil azda všetky domácnosti, obory, alebo biznis. Niekoho viac, niekoho menej, ale podstatne nám zmenil dennú rutinu. Postupne si však uvedomujeme, že väčšina hodnôt, ktoré sme doteraz uznávali a boli našimi prioritami, dnes už nimi nie sú. Ten starý svet, ktorý sme žili, skončil niekedy vo februári 2020... Nový svet, ktorý už začal, je ešte stále neistý. Možno už máme určité predstavy o zmenách a nových prioritách, ale ešte stále nevieme aké budú dôsledky koronavírusu na rôzne sféry, v ktorých pôsobíme. Čakajú nás neustále nové výzvy a nové usmernenia. Vieme, že zmena bola už nevyhnutná, no napriek tomu sa k nej prikláňame len pomalým tempom. 

Ako teda zmenil Covid-19 náš každodenný život? Otázne je, či sa vrátime nastálo do kancelárií a ak áno, čo potom? Čo bude novodobým trendom, čo bude novodobou rutinou? Možno, že sa zatiaľ vôbec nevrátime do našich kancelárií, ale zostaneme doma a budeme mať home-office. Tak, ako to máme momentálne aj my. Niekto si to môže dovoliť, ale niekto nie. Čo bude s obyvateľmi, ktorí si to nemôžu dovoliť? Sú obyvatelia, ktorí nepracujú v takej brandži, kde sa dá vykonávať prácu aj z domáceho prostredia. Čo v tom prípade? Mali by sa zamyslieť nad svojim zameraním? Nad profesiou, či záľubou?
Kancelária ECO-DAY - návrh, 2018


Našu kanceláriu sme si navrhli a zrealizovali ešte v roku 2018. Bol to zdĺhavý proces, ale zvládli sme to. Pridanou hodnotou tohto vytvoreného pracovného miesta bola hlavne lokalizácia a samotná budova, ktorá je dominantným skvostom obce Pohranice. Pochádza z 18. storočia a je momentálne najstaršou kúriou v obci. Našu kanceláriu sme si preto vytvorili v jednoduchom dedinskom duchu, aby sme sa tak prispôsobili obci, v ktorej budeme fungovať. Čo sa týka vybavenia, resp. nábytku, nechceli sme nič klasické, ale skôr niečo moderné, kreatívne, jednoduché, praktické... ekologické a drevené. :) Našou inšpiráciou bolo ako inak Rakúsko, kde je kreativita a inakosť na dennom poriadku a vidieť to aj na tvorbe, resp. životoch ľudí, ktorí tam fungujú a žijú. Diela z paliet sú zaujímavosťou aj z dizajnérskeho hľadiska, ale pre nás to bola výzva hlavne kvôli filozofii firmy. Podporujeme totiž ochranu životného prostredia a k tomu, aby sme neplytvali ďalšími prírodnými zdrojmi /surovinami a nevytvárali tak ďalší odpad, rozhodli sme sa dať si vyrobiť vybavenie z paliet, čím sme podporili recyklačný proces a dali paletám "nový dych". Palety je totiž možné veľmi rýchlo a jednoducho pripraviť, prispôsobiť k denným požiadavkám firmy a keď je to potrebné, následne je možné zmeniť aj ich tvar či veľkosť. Sú ako skladačky, ktoré pôsobia moderne. Časom sme mali aj ďalšie plány, ktoré sme si kvôli COVID-u -19 museli presunúť na "lepšie časy". Pridali sme sa k tým, ktorí si vytvorili v domácnosti svoj vlastný HOME OFFICE a tak pokračujeme ďalej. 

Talentovaní ľudia to majú o niečo jednoduchšie, keďže môžu využiť možnosti, ktoré im moderná doba a digitálny svet ponúka. Staršia generácia a možno aj menej vzdelaní ľudia majú oveľa menej možností zmobilizovať sa, pracovať z domu a vytvoriť si napr. home office, či prispôsobiť si prácu online z iných kútov sveta. My sme mali možnosť vytvoriť si tiež home office a preto fungujeme väčšinou už iba online. Pracovný priestor vznikol úplne nanovo, pridaním nového priestoru. Home office - návrh, 2021


Naša kancelária, rutinná komunikácia a osobné stretnutia nám síce chýbajú, ale aj home office má svoje výhody. Máme viac času na prácu a aspoň si môžeme vybrať, s kým sa stretneme osobne a s kým nie. :))) Je to ako nový začiatok, ktorý je plný nových, možno ešte zaujímavejších výziev a možností pre nás a pre našich klientov. 

Dostupní sme aj naďalej online: 
a na tel. č. +421 907 502 883, alebo na mailovej adrese: info@eco-day.com .


Štítky: #covid19 #kancelaria #2020 #kancelarskarutina #homeoffice #tvorba #diela #dielazpaliet #krajinnaarchitektura #projektovymanazment #shop #zmena #novavyzva #novemoznosti #2021

Pre viac informácií ohľadom spolupráce s nami nás neváhajte kontaktovať