Zľava

Nôž PLA a pšeničné otruby, 10ks

Jednorázový príbor- nôž. Určený na krátkodobý kontakt so spracovanými alebo nespracovanými jedlami, studenými alebo teplými s teplotou do 40 °C.Zloženie: 90% polylaktid, 10% pšeničných otrúb.Nepoužívajte v rúrach alebo mikrovlnných rúrach. ... Celý popis
Balenie 10 kusov/balenie
- 50%
1,46 € s DPH
0,73 € s DPH
Jedn. cena: 0.07 €/ks.
Vypýtajte si cenovú ponuku pre veľkoodberatelov, živnostníci a obecné úrady
Potrebujete pomoc alebo máte otázky ohľadom tohto produktu? Spýtajte sa nás! info@eco-day.com alebo telefonicky +421 907 502 883

Jednorázový príbor- nôž. Určený na krátkodobý kontakt so spracovanými alebo nespracovanými jedlami, studenými alebo teplými s teplotou do 40 °C.

Zloženie: 90% polylaktid, 10% pšeničných otrúb.

Nepoužívajte v rúrach alebo mikrovlnných rúrach. Neumývajte.

Čo je PLA (polylactid acid, alebo bioplast)?

Je to plastická hmota vyrobená z biomasy. Vyrába sa z obnoviteľných zdrojov a preto je nezávislá od ropy a ostatných prímesí. Na prvý pohľad a dotyk vyzerá ako plast, dokonca má aj rovnaké vlastnosti (pružnosť, tvrdosť, priehľadnosť, ohybnosť a odolnosť). Je špecifická svojím spracovaním a výrobným procesom.

Čo sú pšeničné otruby?

Sú to produkty pšenice, vonkajší obal (šupka) zrna pšenice. Tento obal je plný vitamínov, minerálov, bielkovín a hlavne vlákniny. Sú vhodné na dobré trávenie.

Rozložia sa tieto príbory už počas skladovania?

V našom portfóliu produktov nenájdete také produkty, ktoré by sa ešte počas skladovania rozložili. K rozloženiu týchto produktov je v každom prípade potrebná daná vlhkosť, vysoká teplota a baktérie, ktoré k tomu dopomáhajú.

Sú tieto príbory jedlé? 

Jedlé sú iba produtky z čisto pšeničných otrúb, napr. taniere. Príbory nie sú jedlé. 

Do ktorých smetných nádob patria tieto produkty?

Najlepšie je, ak sú pre tieto produkty zabezpečené samostatné smetné nádoby, alebo kompostéry s nadpisom. Tieto produkty sa môžu kompostovať spoločne s taniermi zo pšeničných otrúb, rozdiel bude iba v rozklade, keďže taniere sa rozkladajú za 30 dní a príbory za 3-4 mesiace. 

Ak nemáte možnosť skompostovať tieto produkty, môžete ich hodiť do komunálneho odpadu, čo pravdaže nie je najlepším riešením, ale je stále lepšie ako nákup, či zhromažďovanie plastov.

Organizujem väčšie podujatie, kde nemám možnosť kompostovať tieto produkty. Aký je postup?

Pre informácie nám napíšte na info@eco-day.com , alebo zavolajte na tel. č. +421 907 502 883.


Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Pre viac informácií ohľadom spolupráce s nami nás neváhajte kontaktovať