Novinka

Pohár z cukrovej trstiny, studený aj teplý nápoj, 200ml, Ø8cm, 9,2cm, biely, 40ks

Jednorázový pohár vyrobený z cukrovej trstiny, určený na servírovanie teplých a studených nápojov. Dôležité: úplne biologicky rozložiteľný, kompostovatelný pohár. Pevný, vodeodolný, chuťovo neutrálny. Na rozdiel od plastového pohára neuvoľnuje škodlivé látky. Vhodný pre alergikov, astmatikov, malé a dospievajúce deti, ... Celý popis
Balenie 40 kusov/balenie
6,29 € s DPH Jedn. cena: 0.16 €/ks.
Vypýtajte si cenovú ponuku pre veľkoodberatelov, živnostníci a obecné úrady
Potrebujete pomoc alebo máte otázky ohľadom tohto produktu? Spýtajte sa nás! info@eco-day.com alebo telefonicky +421 907 502 883

Jednorázový pohár vyrobený z cukrovej trstiny, určený na servírovanie teplých a studených nápojov. 

Dôležité: úplne biologicky rozložiteľný, kompostovatelný pohár. Pevný, vodeodolný, chuťovo neutrálny. Na rozdiel od plastového pohára neuvoľnuje škodlivé látky. Vhodný pre alergikov, astmatikov, malé a dospievajúce deti, dojčiace a tehotné ženy.

Použitie: festivaly, guláš párty, grilovanie a opekanie na záhrade, piknik v prírode a pod.

Zaujímavosť: Kompostovať ich môžeme už aj v domácich záhradných kompostéroch. V kompostovisku sa rozložia za 3-4 mesiace.

Ako sa vyrábajú produkty z cukrovej trstiny?

Vyrábajú sa zo zbytkov vlákna stoniek, ktoré sa namiesto bežného spaľovania lisujú. Tým pádom nepredstavujú ekologickú záťaž pre našu planétu. Pri ich výrobe sa nepoužívajú žiadne ropné, či chemické/syntetické prímesy, ani žiadne iné zdraviu nebezpečné látky.

Sú tieto produkty rozložiteľné? Dajú sa skompostovať? 

Cukrová trstina je prírodný materiál, ktorý sa za pôsobenia pôdnych baktérií rozloží na cennú biomasu, či humus. To znamená, že produkty vyrobené z cukrovej trstiny sa dajú skompostovať, a to už aj v domácich kompostoviskách. Ich rozloženie pri optimálnych podmienkach trvá cca 3-4 mesiace.

Prečo sú produkty z cukrovej trstiny lepšie ako tie z plastu?

Tieto produkty sú veľmi praktické. Oproti plastovým sú oveľa stabilnejšie a nie sú horúce pri servírovaní horúcich, či teplých jedál. Dajú sa použiť aj v mikrovlnných rúrach, pričom nevylučujú žiadne rakovinotvorné látky (ako napr. produkty z plastov).

Použitím produktov z cukrovej trstiny pomáhate minimalizovať odpady vo Vašom regióne-  vo Vašom meste, či vo Vašej obci. 

Do ktorých smetných nádob patria tieto produkty, resp. kde ich môžeme odhodiť?

Najlepšie je, ak sú pre tieto produkty zabezpečené samostatné smetné nádoby, či kompostéry s nadpisom. Ak tieto možnosti nie sú prístupné, môžete ich hodiť do komunálneho odpadu, čo pravdaže nie je najlepším riešením, ale je stále lepšie ako nákup, či zhromažďovanie plastov.

Organizujem väčšie podujatie, kde nemám možnosť kompostovať tieto produkty. Aký je postup?

Pre informácie nám napíšte na info@eco-day.com , alebo zavolajte na tel. č. +421 907 502 883.


Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
Ak máte záujem stať sa naším obchodným partnerom a ďalej predávať naše produkty, kontaktujte nás